Padající hvězdy na noční obloze

1. února 2011 v 16:06 | Leqa |  Deník
Pamatuji si to,jako kdyby to bylo včera...

Něco málo jsem spím,ale je zima, přestože mám na sobě 2 mikiny a tlusté ponožky,pod dekou vám zima stejně vlezla a nemůžete po náročném dni spát,
"Holky,vstávejte!Je noční hra!A tiše,za 5 minut u vlajky!"Myslela jsem že v tu chvíli někoho praštím.
Na spací tepláky kalhoty,na mikinu ještě jednu miki-bundu,na nohy tenisky a šup z postele.
Potichu  vycházíme z chatky a míříme k vlajce,kde stojí pár lidí.Asi 5 minut všichni musíme čekat,ale pak přiběhl Radek s Nikčou a říkají nám,že nám chtělí něco ukázat.
Jdeme na asfaltovou silnici před areálem.Všude hrobové ticho,jdou slyšet jen zvuky bot a šepotu.Někde se ozve praskající větvička,někdy nějaké zvíře.Bylo to moc příjemné.
Jak vejdeme na asfaltku,přede mnou se rozprostírala krásná noční obloha bez jediného obláčku,.Nic tak krásného jsem neviděla,proto jsem vzdychly úžasem,stejně,jako několik dalších lidí.
Radek nám začíná vykládat o hvězdách,o souhvězdích a také o tom,že dnes je nejlepší den na pozorování padajících hvězd.Zatím jsem žádnou neviděla,a když ano,nestihla jsem si nic přát.Teď jsem si ale přála,abych viděla nějakou padající hvězdu a stihla si i něco přát.
Na obloze bylo nespočet hvězd.Každá byla něčím zvláštní-velikostí,svítivostí a v jakém seskupení se nacházela.Všechny ale tvořily překrásný celek pod kterým se člověk cítí ,jak kdyby na ně mohl snad dosáhnout.
Hledala jsem jedno souhvězdí a nejdnou vidím padající hvězdu.Letěla dlouho a byla výrazná,tak,že si ji všichni všimli.Hned  zavírám oči a něco si přeji.Když oči otevírám,pár lidí mělo oči ještě zavřené,to měli tak dlouhé přání?
Ani se nestačím vzpamatovat a padá další hvězda.Netušila jsem že si budu moci přát více než jedno,ale nemusím dlouho přemýšlet abych přišla na nějaké přání.Přání jsem nikdy nikomu neřekla,protože by se nesplnilo.
Na tuto noc nikdy nezapomenu,byl to obrovský zážitek,krásný zážitek.Doufám,že někdy uvidím znova něco tak krásného.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Redakce časopisu | Web | 1. února 2011 v 16:40 | Reagovat

Ahoj!
Nechceš se stát redaktorem oficiálního časopisu Blogu.cz?
Doufám, že k nám zatouláš!  
S pozdravem tým časopisu Blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.