Zjevení Boha

4. prosince 2009 v 14:29 | TheLeqa |  Moje hudební zamyšlení
Včera jsem zažila úplně neskutečnou věc.Nadpřirozenou.
Krásnou a hlavně šokující.Víte jak jsem psala o klavíristovi Borisi Berezovském?
Asi si pamatujete,jak jsem říkala že je úžasný a že se mi líbí jeho styl "Jakoby nic".
Včera se mě splnilo největší přání!

Byla jsem na jeho koncertě v Grazu.Začínalo to docela pozdě,v 7:45.
Byli jsme tam už o hodinu dříve.Jelikož se s ním "Jakože znám" tak se nám podařilo sehnat hodně dobré lístky.Byly rezervované na jméno Satz,to byl jeho učitel(geniální učitel,už ale bohužel zemřel) a moje paní učitelka se z ná s jeho manželkou.Paní Satz byla bohužel nemocná,přijít nemohla,ale my jsme samozdřejmě přišli.
Koncert začal tím že prostě on vyšel na podium a úplně přirozeně,nenuceně a úplně v pohodě se uklonil.Sedl si a bez žádných idiotských gest začal hrát.Hrál vlastně 3 cyklusy(3 knihy).
Každý cyklus měl kolem 13 skladeb.Po každém cyklusu jsme mu tleskali.Celý sál byl z něho na šrot.Všichni jsou amatéři,Berezovsky samozdřejmě ne.Teď jsem viděla úroveň.Hrál piano tak,že bylo všechno slyšet,přesto potichu,forte tak,že vám to NEtrhalo uši,přesto to byl velice objemný zvuk.
Hrál tak důvěrně že jsme všichni jenom seděli a koukali.Nic víc.Strašně mě štve,že lidi kteří kašlou(jsou nemocní) chodí na koncerty.Strašně to ruší,ale zpátky ke konceru.Všechny nás okouzlil svým stylem"Mimochodem vám tady třeba zahraju,když ten klavír tady tak stojí".Hrál nádherně.Ten jeho projev byl plný emocí-je to tak hluboce emotivní člověk!!Hrál,nedělal zbytečné pohyby,žádné debilní kroucení.Nemusel se ani dívat,jenom někdy naklonil hlavu aby pěkně slyšel,jinak mu všechno bylo jedno.Prostě hrál.Když potřebujete zahrát silný akord tak to musíte trochu rozbalit.
On s tou svou rukou zahrál akord HNED a potom ji zase dal rychle zpátky a vyšel z toho takový pohyb jako když plácáte mouchu :) .To byste museli vidět.Hrál 2 hodiny 3 knížky,tak si asi dokážete představit,jakou má dokonalou paměť.Ve svých 12 letech mu nedělal problém zahrát jakoukoli techniku-měl ji už plně vyvinutou.No je to prostě člověk na světové úrovni.Měli jsme dobré místa,seděli jsme na balkoně a vždy když se ukláněl tak kýval hlavou i na balkony.Když šel na podium viděla jsem mu do obyčeje a vždycky když se ně mě podíval tak jsem měla málem infarkt.Náš balkon byl nejaktivnější,křičeli jsme všichni "BRAVO!" jak to jen šlo.Krásné...
Po koncertě byla ještě autogramiáda.V zákulisí stálo kolem 50ti lidí.Chvilku jsme čekali.
Julia,víte o kom mluvím si z Berezovskym kamarádí-a tyká.Tak jsme se tam potom doplížili a já se rozhlížela kde je.Neviděla jsem nic.Pak jsem uviděla pána,který je mu podobný-byl to on!
Byl prostě přirozený a zapadl tam tak,že jsem ho neviděla a s kamarádským úsměvem se s každým bavil.Julča přišla a řakla "Čau Borisi!"(překládám z ruštiny...)
A boris na ni "Ahoj Julčo,co ta diplomka ..." a tak se tam spolu chvíly bavili.
Já jsem namohla mluvit,klapala jsem se jako osyka a čakala čím se ztrapním.
Julča o mě vykládala,jako že jsme známí Ludmily Satz,že jsme z Brna a že jsem jeho velká fanynka atd.-a mimochodem,že hraji taky trošičku na klavír.Pak ho poprosila jestli by se se mnou nevyfotil a nenapsal autogram.Neldříve jsem mu samozdřejmě pogratulovala(podal mě normálně ruku!) a pak mě obejmul kolem ramen,paní učitelku také myslím i Julču taky a táta nás vyfotil!
No já jsem prostě málem zkolabovala :D.Byla jsem šťastná jako blecha a pak mě napsal na autogram azbukou:"Berezovskyj" a pod tím "Přeji ti zdraví a štěstí" nebo tak něco v tom smyslu.
No já to mám pečlivě pod zipem v kufru a možná si to i zarámuji.Já vím,monžá to trochu přeháním ale pro mě je to veliká pocta,že mě napsal ať jsem zdravá a šťastná!
Přátelí se všemi-jeho manažer "Borisi,musíme jít!" a Boris"Nech mě,já tě doženu,bavím se s lidmi!".Žádný nafoukaný mistr,ale přátelský mistr!
Mám se sto chutí se zahrabat,ale přece jsem si ho poslechla a to je to nejdůležitější!!

PS:Julče se podepsal na "desetieurofku".Takhle si znehodnotit peníze má nějaký smysl!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 [♥ ĐžuŁł ♥] your ♥SB♥ které tě má moc rádo ♥ | Web | 4. prosince 2009 v 16:19 | Reagovat

hlavně, že se ti splnil sen xD ... můj sen se asi nesplní :D

2 nikkiSB | Web | 4. prosince 2009 v 17:51 | Reagovat

mě se taky zjevil bůh dostala jsem jedničku z FYZIKY!  ze vzorečků a to jsem se to vůbec neučila xD jinak oběh xD

3 Dark-Princess | Web | 6. prosince 2009 v 10:05 | Reagovat

Ou to je hezký :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.