Olga Kern aneb klavíristka světa

11. září 2009 v 15:07 | leqa |  Moje hudební zamyšlení
http://www.locally.de/files/fotos/wordpress/2008/04/olga-kern-2.jpg
Omlouvám se za googlové přeložení.Ještě jsem to nějak upravila ale snad to pochopíte.
Mě se Olga Kern mooc líbí a dokonce jsem hrála už jednu skadbu,kterou hrála ona asi před 2 lety!!
Je opravdu dobrá...

Olga Kern (rusky: Ольга Керн; * 23. dubna 1975) je ruská pianistka. Narodila se v rodině hudebníků s vazbami na Čajkovského a Rachmaninova, a začala studovat klavír s Evgeny Timakin na Ústřední hudební škole v Moskvě, když jí bylo pět let. Kern učil později Sergei Dorensky na moskevské konzervatoři, kde se sledován také postgraduální studium. Kern také vzala poučení od Borise Petrushanskeho v Itálii. Poté, co byla vylučuena předběžného kola 1997 Van Cliburn Mezinárodní klavírní soutěže, Olga Pushechnikova šla domů do Moskvy a prošla kompletní rekonstrukcí. "To všechno se změní, protože chci změnit svůj život, protože jsem byla opravdu spokojena se svým životem," řekla. Ona "změnily všechno" s novým příjmení z matčiny rodné příjmení, s více hudební vyspělosti a soutěží vrubem na opasku, s novým účes, okouzlující nový šatník a manželství, rozvod a narození dítě. V současné době žije v Moskvě se její syn Vladislav.

Ocenění a tituly

Kern vyhrála svůj první mezinárodní soutěž ve věku jedenácti let, a ona dosáhla první místo v dalších od té doby, včetně Rachmaninova první mezinárodní klavírní soutěže v sedmnácti. Je laureátem mezinárodních soutěží jedenáct, příjemce čestné stipendium od ruského prezidenta a část Mezinárodní akademie ruského umění. V červnu 2001 se stala první ženou ve více než třiceti let dostat Nancy Lee Perry a R. Bass zlatou medaili v jedenácté Van Cliburn mezinárodní klavírní soutěže, vázání za první se Stanislavem Ioudenitch Uzbekistánu.

Provedení a nahrávací kariéru

Kern koncertovala v takových místech, jako Velkém sále moskevské konzervatoře, Symphony Hall v Osace, La Scala, Salle Cortot v Paříži, a Kennedy Center for the Performing Arts . Podílela se také jako sólista s Bolshoi divadlo, Moskva Philharmonic Orchestra, St Petersburg Symphony, Russian National Orchestra, Čína Symphony, Warsaw National Philharmonic Orchestra, Bělehrad filharmonický orchestr, La Scala filharmonie, Symfonický orchestr Anchorage, Torino Symphony, Bear Valley Music Festival symfonie, Kapské Město symfonický orchestr a Detroit Symphony Orchestra . Kern záznamy výhradně pro Harmonia Mundi USA. Ona je Yamaha Artist.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.