Tréma-dobrá či špatná?

13. srpna 2009 v 19:12 | leqa |  Moje hudební zamyšlení
http://files.viaweb.cz/Image/4/chci-byt-zdrava-co-trapi-dusi/facetop.jpg
"Nemám rád/a trému.Nesnáším ji."Říkají asi všichni.Kdo by ji měl rád,když je nám po ní špatně!
Nebojte,trému má každý.Já mám trému i před hloupou 5ti minutovkou z čj.
Tréma ale patří k našim emocem a psychice.Každý ji má jinou,slabší nebo silnější.
Dělá "hogofogo" pocitům a proto se jí musíme naučit ovládat.
Menší děti(4-7 let) trému asi vůbec nemají.Ale pak to teprve začíná...určitě znáte divný pocit žaludku,špatné myšlenky ve stylu co když/kdyby.U horších případů i třesení ruk a pláč.
Když jsem byla malá a měla jsem různé vystoupení,tak jsem také brečela.Ale postupem času a "tréningu" jsem se trému naučila ovládat.Stejně je to i tak těžké ale rozhodně lepší.Před paní učitelkou,rodinou,kamarády,třídou strach nemám.
Nejhorší je když vám říkají "To zvládneš,neboj se,vždyť to umíš!!" ale jste to vy kdo tam musí jít a něco předvést.Nedejte se poddat trémě.Jak vystoupíte na podiou či kamkoliv tak si v duchu řekni "Pěkně si to užiju a ukážu jim jak se to dělá!!"Tak to dělám já.Nebo si všechny posluchače představím ve spodním prádle.A ÚSMĚV.Když se budete mračit jak kakabus tak to nikomu nepřidá.
Jak odehrajete tak vám bude dobře!!!
A najednou se ozve...HLAD!!
Ale pamatujte že tréma nás nutí k lepšímu výkonu a soustředěnosti.Uvolněte se a ukažte jim!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 [♥ ĐžuŁł ♥] your ♥SB♥ které tě má moc rádo ♥ | Web | 13. srpna 2009 v 22:04 | Reagovat

nojo to znám :D "tréma" hlavně když mám vystupovat s mažoretkama a ponponama xD   prostě hrůza :Dupe se mi třesou ruky a jak pak potom zatočit hůlkou xD a přitom mi bývá ještě zima xD když máme ty mini šatičky:D ale když tam dojdem s holkama tak se vždycky na sebe podívat se celé rozesmějem a ten tanec si upe užíváme xD a nakonec nás obdaří velkým potleskem  =)...Já už si na trému zvykla :D

2 Elisabett2 | Web | 14. srpna 2009 v 11:44 | Reagovat

kéž by to šlo....nevadí mi když mám referát,hrozně ráda bych si splnila sen a to,že až vystuduji historika,tak že bych přednášela na univerzitách jak landon v šifře mistra leonarda,akorát to bych nesměla mít takovou trému! když sem před více lidma, tak klepačka jak prase,než se do toho pořádně dostanu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.